Przelotki na kable w sklepie Gryc24

Produkcja mebli biurowych jest specyficzna, ponieważ tworzone rzeczy muszą być przede wszystkim ergonomiczne, czyli usprawniające i ułatwiające pracę, zwłaszcza w przypadku biurek. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach większość pracy biurowej wykonuje się korzystając z komputera, a co się z tym wiąże, trzeba podłączyć cały osprzęt używając licznych kabli, które mogłyby się plątać, zamiast tego wszystko można poprowadzić przez specjalną przelotkę! Tego typu akcesoria sprawdzają się również przy meblach na serwery, rejestratorach monitoringu czy inne urządzenia elektroniczne.

Przelotki na kable
obrazek prezentujacy

Dlaczego warto wybrać przepust kablowy do blatu?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, przelotka pozwala posegregować kable, które w standardowej sytuacji mogłyby się plątać, w skrajnych sytuacjach zagrażając wypadkiem czy przypadkowym uszkodzeniem sprzętu. Poza tym np. biurek nie dałoby się połączyć w taki sposób, by meble się ze sobą stykały. Przelotki są także bardzo estetycznym rozwiązaniem, by meble prezentowały się w sposób schludny, co sprzyja estetyce całego biura, a więc przekłada się na komfort pracy dla pracowników.

Jak wygląda montaż przelotki do mebli?

Montaż przelotki jest bardzo prosty. Wystarczy wywiercić w danym elemencie konstrukcji dziurę o kształcie i wymiarze odpowiadającym przelotce (od wewnętrznej strony, to bardzo ważne), a następnie wcisnąć w nią przelotkę. Dlatego warto pamiętać o używaniu odpowiednich narzędzi. Dobrym pomysłem jest także podklejenie przelotki, ponieważ dzięki temu będziemy mieć pewność, że element będzie przymocowany na stałe. Przelotki, zwane też przepustami, mają różne rozmiary i kształty, dlatego nie ma jednej zasady montażu.

Przelotka na kable w blacie - jaką wybrać?

Wybór przelotki zależy od konkretnego mebla oraz zastosowania. Kiedy pracownik korzysta z laptopa. To wystarczy niewielki model, natomiast zupełnie inaczej w przypadku komputera stacjonarnego z podłączonymi trzema monitorami, klawiaturą oraz myszką czy ewentualną drukarką. W tym przypadku lepiej sprawdzi się większa przelotka - najlepiej, żeby była podłużna, ponieważ będzie się prezentować bardziej estetycznie. Kolejnym aspektem jest kolor - zawsze powinien być jak najbardziej zbliżony do barwy konstrukcji, jednak jeśli nie jest to możliwe, dobrze sprawdzą się przelotki białe dla jasnych mebli i czarne dla ciemniejszych.